DOĞAL SULAK KORUMA ALANI İÇERİSİNE BOŞALTILAN LASTİK ATIKLARI MEHMETÇİK BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN TESPİT EDİLMİŞTİR!!

"Doğal Sulak Koruma Alanı" içerisine boşaltılan lastik atıkları Mehmetçik Belediyesi ekipleri tarafından tespit edilmiştir!!

31

“DOĞAL SULAK KORUMA ALANI İÇERİSİNE BOŞALTILAN LASTİK ATIKLARI MEHMETÇİK BELEDİYESİ EKİPLERİ TARAFINDAN TESPİT EDİLMİŞTİR”
Mehmetçik girişinde bulunan ve doğal sulak koruma alanı Mehmetçik göleti içerisine boşaltılan yanık lastik atıkları Mehmetçik Belediyesi ekiplerinin kayıtlarına geçmiştir. Mehmetçik Belediyesi yönetimi hızlı bir şekilde gerekli soruşturmayı başlatıp, sorumluları tespit ederek gerekli cezanın verilmesi için polis ve çevre koruma dairesine suç duyurusunda bulunmuştur. Yaratılan çevre kirliliği Polis teşkilatı ve Çevre Koruma Dairesi’ nin girişimi ile sorumlular tarafından kaldırılmıştır.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ;
Çevreye son derece duyarlı bir belediyeyiz. Çevremizi önemsemek Mehmetçik Göleti gibi önemli bir doğal yapıyı korumak en önemli görevlerimiz arasında olduğunu belirterek bu konuda herhangi bir taviz vermemiz söz konusu değildir. Hızlı bir şekilde gereğini yaptık.

Mehmetçik Belediyesi
Basın, Halkla İlişkiler ve Kültür İşleri Birimi

Leave A Reply

Your email address will not be published.