2018 yılının son Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komite toplantısı sona erdi

369

2018 yılının son Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komite toplantısı sona erdi. Ülkemizi ve 4 Cittaslow Belediyemizi ağ başkanı olarak temsil ettiğim toplantıda ülkemizde Cittaslow felsefesi etrafında yapmayı hedeflediğimiz etkinlikler hakkında bilgi verdim. Kaybettiğimiz 2019 Genel Kurul ev sahipliğinin 2020 yılında yine ülkemize gelmesi için Seferihisar Belediye Başkanı sevgili Tunç Soyer ile önerge sunduk. Müthiş alkış aldık. Kararın alınacağı Mart 2019 komite toplantısına kadar bu prestijli organizasyonu tekrar alabilmek için çok çalışacağız.
Toplantı çerçevesinde Salone Del Gusto dünya mutfağı ve yerel üretici fuarını da gezme fırsatı buldum. Dünyanın birçok ülkesinden küçük ölçekli üreticilerin geleneksel ürünlerini sergilediği müthiş bir organizasyon ve görsel ziyafet. Ülkemizden hiç bir katılımcı olmaması üzücü. Bunun değişmesi için çalışmamız gerekiyor.
Yapılacak çok şey var. Bu yüzden çok çalışmamız gerekiyor. Ülkemiz kötü günlerden geçiyor olabilir. Ama bu bizim ülkemize, insanımıza ve geleceğimize olan inancımızı hiç azaltmamalı. Torino’dan sevgiler…

Leave A Reply